[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

Dzień dziecka


Dodano dnia 2019-06-12 13:12:42

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słowa Janusza Korczaka były mottem Dnia Dziecka obchodzonego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu
3 czerwca 2019 r. cała społeczność Ośrodka świętowała jedno z najważniejszych uroczystości obchodzonych w roku szkolnym - Dzień Dziecka. Jak co roku w tym dniu zorganizowano uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły. Jego postać, a przede wszystkim działalności została przedstawiona uczniom w formie prezentacji multimedialnej. Janusz Korczak to postać nietuzinkowa, lekarz, pedagog, wychowawca, pisarz, a nade wszystko - wielki przyjaciel dzieci, działacz społeczny szanujący prawa. Zasłynął jako teoretyk i praktyk wychowania, twórca oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartego na partnerstwie. Był pionierem działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursorem działań na rzecz praw dziecka - człowieka. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej.
Kolejną częścią obchódów Dnia Dziecka były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda wyjątkowo dopisała, uczniowie spędzili więc miło wiele godzin, grając w różnorodne gry, tańcząc czy zmagając się z nauczycielami w piłkę siatkową. Nie zabrakło smacznego poczęstunku w postaci owoców, lódów oraz pizzy. Uśmiechy gościły na buziach zarówno maluchów, jak i starszych uczniów. Wszyscy zgodnie twierdzili, że dzień był ciekawy i wyjątkowo udany.
Część artystyczną przygotowały Urszula Kwaśnica - Zielińska, Danuta Owczarek - Marcinkowska, Liliana Barwińska.

Więcej zdjęć w galerii