[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

XII sesja Rady Gminy Niechlów


Dodano dnia 2019-07-30 07:26:19

26 lipca 2019 r. Starosta Górowski Kazimierz Bogucki oraz Wicestarosta Grzegorz Kordiak wzięli udział w XII sesji Rady Gminy Niechlów w ramach współpracy z gminami. Nie była to tylko oficjalna obecność ale czynne uczestnictwo w obradach.
W wolnych wnioskach i zapytaniach przewodniczący Rady Gminy Niechlów Stanisław Galant, korzystając z obecności starostów, zadał pytanie o drogi powiatowe. Podkreślił, że sprawy dróg powiatowych na terenie gminy Niechlów się posuwają i w związku z tym poprosił Starostę Górowskiego o relację.
Wicestarosta Grzegorz Kordiak udzielając odpowiedzi podkreślił, że drogi powiatowe są problemem, z którym musimy się zmierzyć.
Byłoby łatwiej i prościej gdyby dodatkowe środki w kwocie 400 tys. zł, które władze powiatu planowały przeznaczyć na drogi w 2019 r. nie zostały zablokowane przez Radę Powiatu Górowskiego. Poza remontami cząstkowymi i modernizacjami, które są obecnie realizowane między innymi na terenie Gminy Niechlów, wykonywane byłyby intensywne odkrzaczania poboczy w sprawie których jest bardzo dużo interwencji. Wicestarosta stwierdził, że musimy opierać się niestety o własne siły i pracownikami Starostwa Powiatowego w Górze naprawiać i odkrzaczać drogi powiatowe. W chwili obecnej pracownicy prowadzą prace na terenie gminy Góra ale na prośbę radnych z Niechlowa w najbliższym czasie będą wykonywać te prace na terenie gminy Niechlów.