[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

Oldboje FC Barcelony z wizytą w Wąsoszu


Dodano dnia 2019-09-04 12:17:22

W niedzielę 1 września 2019 r. na stadionie miejskim w Wąsoszu rozegrano niecodzienny mecz w piłkę nożną. Na płycie boiska z oldbojami ORLI WĄSOSZ zmierzła się słynna FC BARCELONA. Wyjątkowy charakter spotkania zapewnili goście z Hiszpanii oraz cel nadrzędny imprezy – zbiórka charytatywna na pomoc pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - Przylądek Nadziei. Wśród kibiców zasiedli m.in. Starosta Górowski Kazimierz Bogucki oraz Wicestarosta Grzegorz Kordiak
Spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 3:10 dla drużyny gości ale - co było najważniejsze - równie wysoki okazał się dochód z imprezy, który zostanie przekazany Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Podopieczni Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dzięki niecodziennemu spotkaniu z legendarną drużyną, otrzymali wsparcie finansowe (ponad 21 tys. zł). Kwotę tę udało się organizatorom zgromadzić nie tylko z przekazanych datków, lecz również w wyniku przeprowadzonych atrakcyjnych licytacji, w których można było wygrać m.in. koszulkę Piotra Zielińskiego.
Przed zameldowaniem się na murawie wąsoskiego boiska piłkarze z Katalonii odwiedzili najpierw pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - Przylądek Nadziei. Wizyta była wspaniałą okazją do wspólnych zdjęć, wręczenia autografów i prezentów a spotkanie gwiazd piłki nożnej - według małych pacjentów - miało wręcz terapeutyczny skutek.

Oprócz meczu z hiszpańską drużyną widzowie mogli wziąć udział w pokazie ratownictwa technicznego i medycznego, koncercie orkiestry dziecięco-młodzieżowej, zespołu Kobranocka, czy też występie jednego z najbardziej rozpoznawalnych DJ'ów w Polsce - DJ'a Inox'a. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również widowiskowe loty śmigłowcem nad Wąsoszem. Nie zabrakło oczywiście gastronomii oraz atrakcji dla najmłodszych.

Wykorzystano materiał z oficjalnego serwisu internetowego gminy Wąsosz
Więcej zdjęć w galerii.