[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

Z wizytą w domu dziecka


Dodano dnia 2019-01-09 11:08:36

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wraz z opiekunami, bardzo chętnie od wielu już lat, angażują się w działania mające na celu wspieranie potrzebujących
Kolejna, bo już czwarta, akcja charytatywna zorganizowana przez nauczycieli Ośrodka: Martę Białobrzewską oraz Joannę Wielogórską, zakończyła się sukcesem! Od października w placówce zbierano produkty higieny osobistej, środki pielęgnacyjne i czystości, gry planszowe, maskotki oraz artykuły szkolne dla dzieci z Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Małym podopiecznym zostały przekazane również słodycze, które pozostawiali krwiodawcy, biorący udział w dwóch akcjach zbiórki krwi zorganizowanych w Ośrodku.
Ubiegły rok był wyjątkowy, ponieważ do akcji na rzecz dzieci z domu dziecka przyłączyli się także uczniowie i pracownicy Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Św. Huberta w Czerninie, którzy pod opieką Joanny Jabłońskiej zebrali i przekazali mnóstwo darów. Zgromadzone podarki z pewnością się przydadzą, przynosząc przy tym mnóstwo radości obdarowanym.
17 grudnia 2018 r. wolontariusze z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu: Bartek Galicki, Marta Białobrzewska oraz dyrektor Justyna Dąbrowska odwiedzili Krzydlinę Małą, by wręczyć zebrane prezenty.
- Mamy nadzieję, że nasze dary wniosą choć trochę radości w życie dzieci z domu dziecka – podsumowuje dyrektor Ośrodka.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc dzieciom, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, serdecznie dziękuje i zachęca do udziału w kolejnych charytatywnych akcjach.