[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

LO w Górze nagrodzone w konkursie #OSEWyzwanie


Dodano dnia 2019-09-25 07:54:08

1606 szkół z całej Polski zgłosiło się do konkursu #OSEWyzwanie zorganizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców oraz zostały zgłoszenie do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.
Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Szczegóły oceny zgłoszeń opisane zostały w Regulaminie Konkursu. W województwie dolnośląskim nagrody uzyskało zaledwie 39 szkół. Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze spełniło wszystkie wymogi regulaminowe uzyskując trzeci wynik w województwie. Bardzo wysoko została oceniona praca plastyczna wykonana przez Stanisława Mielczarka z kl. IIIa – matematyczno-informatycznej.
Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, każda składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępnym do Internetu. Będą one wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych.
Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/2020.

Tomasz Woźniczka