[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

Górowski Znaczek Turystyczny


Dodano dnia 2016-10-06 12:53:10

Od trzech miesięcy mamy swój Znaczek Turystyczny - w systemie Znaczka Turystycznego nadano nam numer 402
Znaczek wydany został na okoliczność wprowadzenia Znaczków Turystycznych w regionie Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy w czerwcu 2016 r. w ramach zawartego porozumienia 10 członków Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy. Przypomnijmy – Powiat Górowski jest członkiem stowarzyszenia od kwietnia 2014 r.
Oprócz znaczka górowskiego, w tym samym czasie znaczki otrzymały obiekty w Trzebnicy, Prusicach, Złotowie, Żmigrodzie, Trzebicku, Goszczu, Dobroszycach, Wiszni Małej oraz Miliczu. Każdy ze znaczków jest turystyczną zachętą do zwiedzania wybranych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką.
Wiadomość dla kolekcjonerów i nie tylko – Znaczek można kupić w kiosku znajdującym się przy cmentarzu parafialnym, przy ul. Zielonej w Górze. Od czerwca – czyli od chwili pojawienia się górowskiego znaczka w systemie – nasz obiekt odwiedziło kilkudziesięciu turystów – nie tylko kolekcjonerów, czyli system działa.
Czym jest Znaczek Turystyczny? To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100% ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.
Górowskim Znaczkiem Turystycznym, na którym znajduje się wizerunek świętych schodów przy kościele pw. Bożego Ciała w Górze, promujemy nie tylko sam zabytek, ale pośrednio również i region. Dzięki uprzejmości gospodarza parafii kościoła pw. św Katarzyny – proboszcza ks. Henryka Wachowiaka w każde niedzielne popołudnie można obejrzeć święte schody i sam kościół. Zapraszamy – bo warto!
Więcej na temat świętych schodów można przeczytać tutaj.
Więcej informacji na temat systemu Znaczka Turystycznego na stronie
Więcej zdjęć w galerii