[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

Finał konkursu o Armii Krajowej


Dodano dnia 2019-01-29 11:29:21

25 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Niechlowie odbyło się uroczyste odczytanie listy laureatów XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy "Armia Krajowa Siłą Zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego". Konkurs orgaznizowany jest przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze pod kierunkiem Marii Chomicz-Zych
W konkursie uczestniczyło 152 uczniów. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowano 81 prac z następujących szkół: Liceum Ogólnokształcące Nr 1 we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebnicy, Gimnazjum w Żórawinie, Szkoła Podstawowa Nr 93 we Wrocławiu, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Strzelinie, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Oleśnicy, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoskach, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, Zespół Szkół w Niechlowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze, Szkoła Podstawowa w Irządzach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnoborsku, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince i Zespół Szkół w Sicinach.
Komisja finałowa oceniając prace brała pod uwagę stopień adekwatności z tematem konkursu, celowości doboru materiału rzeczowego i jego zgodność z wiedzą historyczną, jak również wymowę i bogactwo zawartych w pracach treści historycznych, dobór środków artystycznego wyrazu. W ocenie uwzględniono także oryginalność formy ekspresji twórczej, kreatywność i estetykę prac.
Lista nagrodzonych znajduje się w zakładce Konkursy/Humanistyczne. Regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu jako uprawniający do uzyskania punktów rekrutacyjnych przez uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali 6 czerwca 2019 r. w Domu Kultury w Górze.
Fundatorami nagród są: Powiat Górowski, Gmina Góra, Gmina Jemielno, Gmina Niechlów, Gmina Wąsosz oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu.
Poniżej zdjęcia z wystawy pokonkursowej przygotowanej przez Zespół Szkół w Niechlowie - współorganizatora konkursu, pod kierunkiem wicedyrektor Haliny Kuchty. Wystawę można oglądać do 15 lutego 2019 r. w Zespole Szkół w Niechlowie.

Więcej zdjęć w galerii.