[http://www.powiatgora.pl/]
Powiat Góra - Oficjalny serwis internetowy

Przedsmak ferii, czyli wycieczka do Karpacza


Dodano dnia 2019-01-29 12:17:46

23 stycznia 2019 r. uczniowie wąsoskiego Ośrodka, wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Karpacza, by skorzystać z uroków zimy i poszaleć na saneczkowych górkach.
Odpowiednio przygotowani, zaopatrzeni w sanki, przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa, po sprawdzeniu czapek, rękawiczek i szalików, ruszyli w drogę do urokliwego Karpacza.
Zimowy krajobraz Karpacza zadziwił wycieczkowiczy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu. Liczyli na śniegowe zaspy, tymczasem śniegu było „jak na lekarstwo”. Pierwsza górka nie okazała się dla nich przyjazna. Jednak, czy mogło to zaszkodzić humorom grupy wycieczkowiczów nastawionych na dobrą zabawę? Nie!!! Zabawę i radość zapewniły im zjazdy na całorocznym torze saneczkowym. Lekko zmrożone uśmiechy na twarzach, które pozostały uczestnikom wyprawy po szalonych zjazdach, zapowiadały tylko jedno: dobrą zabawę na prawdziwych sankach.
Druga górka zapewniła wycieczkowiczom wszystko, czego potrzeba do białego szaleństwa. Były zjazdy na sankach, pontonach, dziecięcych skuterach i innych ślizgaczach; indywidualne, w parach, zdarzyło się również, że pasażer gubił się po drodze. Szybki pęd z górki cieszył bardzo, ale i wspinanie się na nią było dobrą zabawą. Choć zabawa była przednia, to niektóre części ciała lekko ją odczuły. Jednak bogaty program wycieczki przewidywał i takie skutki saneczkowych zjazdów, dlatego ostatnim punktem programu była wizyta w PARKU WODNYM TROPIKANA. Komu szybkich zjazdów było mało, mógł kontynuować je na wodnych zjeżdżalniach, kto szukał relaksu, znalazł go w jacuzzi lub w grocie solnej. Były też atrakcje dla odważnych: pływanie na świeżym powietrzu i wiele innych. Lekko zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze ruszyli w drogę powrotną. Do Ośrodka dotarli cali i zdrowi późnym wieczorem.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za dobrą zabawę dziękują wicedyrektor Izabeli Matuszewskiej, która zorganizowała wycieczkę.

Więcej zdjęć w galerii.

Katarzyna Kowaluk